Tercih edilen bir ribbon olan Ressin ribonların özellikle tercih edildiği alanların başında sentetik etiketler ve ağırlıkla da plastik etiketler gelmektedir. Bu ribbon çeşidini fiyatlama bakımından Waks resin ile karşılaştırma yaptığımız zaman ; Wax Resin’den daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Ressin ribon ;ribbon çeşitleri içinde en dayanıklı olanıdır. Genellikle tekstil baskılarındaki en ağır yıkamalar sırasında kullanılmakta ve dayanıklılığını korumaktadır. Sahip olduğu önemli özelliklerden bir tanesi de alkol testinde çıkmıyor olmasıdır. Karışımında karbon, bazı kimyasallar ve reçine bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan reçine oranı ise diğer türleri ile karşılaştırıldığı zaman en yüksek olan ribbon çeşididir. Endüstriyel amaçlı uygulamalarda tercih sebebidir. Aynı zamanda tekstil baskılarında ağır yıkamalarda dahi dayanıklılığını korumaktadır. 110 x 91 ölçünün genel özellikleri ile 110 mm genişlik ve 91 m uzunluk şeklindedir. Kuka genişliği 110 mm ve renk olarak da siyahtır. Silikon bazlı ısı direnci bulunmaktadır.

Karışımında bulunan reçine ve wax dağılımı ; Resin (reçine) % 98 ve wax yani balmumu %2 oranı şeklindedir. Glosswhite, Silvermat, Japon etiket, PP etiket ve Whitemat etiketlerde hem tamamen sorunsuz hem de çok net bir şekilde baskı alma olanağı bulunmaktadır. Kağıt ve bez etiketlerde baskı imkanı sağlamasının yanı sıra ;yüksek ısı yani sert ısı kullanımı yapılmaktadır. Alkol testinde çıkmamaktadır.