Barkod etiketlerinin geniş bir kullanım alanı bulunur. Barkod etiketi günümüzün olmazsa olmazlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Elektronik aletlerin üzerinde, mağazalarda, bütün marketlerde ve daha pek çok yerde barkod etiket kullanılır. Barkod etiketi üzerinde ürün hakkında bilgiler bulunur. Bu sayede hem satıcı hem de tüketici barkod etiketi sayesinde ürün hakkında merak ettiği bilgiye sahip olur. Buradan da anlaşılacağı gibi barkod etiketleri ürün hakkında bilgi içeren yapışkanlı kâğıtlardır.

Barkod etiket konusunun daha iyi anlaşılabilmesi için örnekli bir anlatım yararlı olacaktır. Örneğin, birçok marketin duvarlarında barkod etiket okuyucular olduğunu görmek mümkündür. Üzerinde barkod etiket bulunan bir ürünü, barkod etiket okuyucusuna okuttuğunuz zaman ürünle ilgili bilgilere kolaylıkla erişmeniz mümkün olmaktadır. Bu bilgiler ürünün stok kodundan ürünün birim fiyatına kadar olan pek çok bilgiyi içerir. Bu özellikleri bakımından barkod etiket ürün hakkındaki bilgilerin edinilmesinde ciddi katkı sağlayan nesne olma özelliğine sahip durumdadır.

Kendiliğinden yapışkanlı durumda olan barkod etiketler, iki kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar plastik bazlı ve kâğıt bazlı olmak üzere kategorilendirilirler. Plastik bazlı etiketler kağıt bazlı etiketlere göre daha uzun ömürlüdürler. Kâğıt bazlı etiketlere göre dış ortamın etkilerine daha dayanıklı yapıdadırlar. Kâğıt bazlı etiketler ısı, nem ve ışık gibi dış etkenlere kâğıt bazlı etiketleri plastik bazlı etiketlere göre daha çok etkiler. Ancak plastik bazlı etiketlerde ifade edilen dış etkenlerden olumsuz şekilde etkilenebilmektedirler. Tüm bunların yanı sıra barkod etiketler üzerine iki farklı şekilde baskı alım yöntemi uygulanmaktadır. Bu baskı alım yöntemleri, direkt termal baskı yöntemi ve termal transfer yöntemleridir.

 Termal Etiketler Üzerine Nasıl Baskı Alınır?

Direkt termal baskı yöntemi, termal etiketlerde baskı işlemi gerçekleştirmekte kullanılan bir uygulamadır. Termal özelliği olan etiketler ısıya maruz kaldıkları durumlarda tepkimeye girer ve kararırlar. Termal etiketler üzerine baskı alımında herhangi bir sarf malzeme kullanımına ihtiyaç duyulmaz. Bunun için etiketin ısıya maruz bırakılması yeterlidir. Termal olarak adlandırılan etiketlerin dışında kalan diğer etiketlere baskı alım işleminin gerçekleştirilebilmesi için ise ribon olarak adlandırılan barkod mürekkebinin kullanılması gerekir. Bu tarz baskı yöntemi termal transfer baskı yöntemi olarak adlandırılır.

 Barkod Çeşitleri Nasıl Adlandırılır?

-Kâğıt bazlı olan etiketler; Suda eriyen, Eko termal, Sandviç, Kuşe, Dipfriz Termal, Vellum, Eko Termal, Lazer, Kırılgan, Floresan, Lamine Termal, Fastyre,

-Plastik bazlı olan etiketler; Şeffaf, Data PE, Opak PP, Silvermat, Opak PE, Void, vb.etiket çeşitleri bulunmaktadır.

 Etiket Fiyatları Neye Göre Nasıl Farklılık Gösterir?

Pan etiket tarafından 40’ın üzerinde bir çeşitliliğe sahip olan etiket türü üretilmekte olup bu etiket türlerin her biri özelliklerine göre fiyatlandırılmaktadır. Etiketin ham maddesine, etiketin sahip olduğu ölçülere ve tek seferde yapılan etiket sipariş adetlerine göre fiyatlarda farklılık söz konusudur. Bu nedenle etiketlerle ilgili olarak bir fiyatlandırma bilgisi verilmesi mümkün olmamaktadır. panetiket.com adresini ziyaret ederek ihtiyacınız olan ürün hakkında teklif talebinde bulunabilirsiniz. Etikette kalitenin adresi pan etiket, uzun yılların verdiği bir tecrübe ile müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmektedir.

Barkod etiket almak istediğinizde Pan etiket firmasının internet sitesini ziyaret ederek, hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz ürünler hakkında detaylı bilgi edinmeniz mümkün olmakla birlikte satın alma işlemlerini de kolaylıkla yapabilirsiniz. Günümüzdeki en büyük ihtiyaçlar arasında yerini alan barkod etiketi alabileceğiniz en doğru adresler arasında Pan etiket markası yer almaktadır. Zengin bir ürün çeşitliliği ile hizmet veren firmanın web sitesi üzerinden istediğiniz her tülü ürüne ve bu ürünler hakkında merak ettiğiniz bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.