El terminali sektörünün en bilinen markalarından biri olan Cathcwell, bu alanda son teknoloji ile donatılmış ürünleri hizmete sunmaya devam ediyor. Sektöre kazandırılan en iyi modelleriden biri de MC5000 modeli.

En kötü kalitedeki barkodları okuyabilecek şekilde tasarlanan cihaz, farklı sıcaklık derecelerinde dahi düzgün çalışabilme yeteneğine sahiptir. Intel Bulverde PXA270 işlemciye ve Windows CE 6.0 işletim sistemine sahip olan Catchwell MC5000 modeli, özellikle lojistik, postalama, evlere teslimat ve satış işlemleri için en uygun donanıma sahip olacak şekilde üretilmiştir. Çözünürlüğü yüksek 2 MP kamerası ve geniş ekranı ile mükemmel görüntü kalitesi sunan bu model, sektöre en uygun klavye ile desteklenmiştir. Catchwell MC5000, 128 Mb RAM dahili ve 128 Mb flash harici hafızaya sahiptir. Böylece uzun süre depolama yapsanız da bu geniş hafıza alanı hemen dolmayacaktır. Uzun pil ömrü sayesinde, mesainiz boyunca güvenle ve rahatlıkla kesintisiz işlem yapma olanağı sunmaktadır. En hızlı el terminali işlemcilerinden birine sahip olan catcwell MC5000 modeli, USB, IrDA, RS232 ve Wlan bağlantıları ile uzaktan veri aktarımına olanak sağlamaktadır.

Ayrıca dayanıklılığıyla da dikkat çeken ürün yaklaşık 1,5 metreden sert bir zemine düştüğü zaman dahi çalışmaya devam edecek şekilde tasarlanmıştır.