Datamax I-4208 barkod yazıcı Datamax’ın I Serisi (Industriyel Class) yazıcı sınıfında olan orta kalite endüstriyel barkod yazıcı modellerindendir. Yazıcıyla birlikte gelen termal kafa ribonsuz yazdırım gerçekleştirebilmekte, kullanıcının opsiyonuna bağlı olarak ribonlu baskı alınabilecek termal transfer teknolojisine sahiptir. Datamax I4208 barkod yazıcının kullanıcı açısından olumlu özelliklerinden biri de etiket konumunu doğru algılayabilen hassas sensör sistemi, geniş ribon kapasitesi, sağlam malzemeden imal edilmiş metal kasaya sahiptir. Datamax I 4208 barkod etiket yazıcının 1 MB flash ve 8 MB SDRAM bellek kapasitesi vardır. Genellikle kullanılan barkod ve karekod tipleriyle çalışabilmekte olan yazıcı çok çeşide sahip font ve karakter tiplerini uygulayabilmektedir. Dayanıklı malzemeden oluşan yapısı ile dışarıdan gelebilecek darbelere karşı oldukça dayanıklı bir üründür. Teknolojisi ile de kullanıcı dostu bir ürün olarak gösterilmektedir. Ürünle beraber yazılım cd leri ve anlatım kılavuzu beraberinde getirilmektedir.

Teknik Özellikleri

Datamax I 4208 barkod etiket yazıcı ribonsuz yazdırma ve ribonlu yazdırma (Yazıcı kafası değişimi ile) seçeneklerinden ikisi ile de çalışabilme özelliğine sahiptir. Çözünürlük kapasitesi 203 dpi 8 nokta mm2 olup sınıfının yazıcıları arasında kaliteli baskı üretim seçeneğine sahiptir. Baskı hızı 203.2 mm sn olup, baskı genişliği 104 mm dir. Baskı uzunluğu en fazla 2475.6 mm ye kadar baskı uzunluğuna sahiptir. Diğer cihazlarla bağlantı kurulabilmesi için Paralel port, RS-232, IEEE 1284 seçenekleri kullanılabilir. Beraberinde çalıştığı barkod kodları arasında UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 128, NW7, 5, ITF, Postnet, RM4SCC, OSA-kodu, RSS14, Müşteri Bar Code MSI, Endüstriyel 2 kodlarıyla çalışabilir. 2D barkod kodları arasında Data Matrix, PDF 417, Maxicode, QR code, Micro PDF 417, CP Code kodlarıyla da uyumlu olarak çalışabilir. Opsiyonel olarak eklenti seçenekleri mevcuttur. Ethernet Kartı ve USB seçenekleri ilave edilebilir.Oldukça büyük boyutta olan bu barkod etiket yazıcı 322.6 mm, 320.6mm ve 472.5 mm seçeneğine sahiptir. Ağırlığı 20.5 kg dır. Bu ağırlığa etiket ve ribbon dahil değildir.

Datamax ın I serisinin orta sınıf ürününden olan 4208 kurulum aşamasından itibaren Datamax ın garantisi altındadır. Bu kapsamda bir yıl boyunca bu hizmet ücretsiz olarak karşılanmakta olup istenildiği takdirde bu süre uzayabilir.