Datamax I-4212 barkod etiket yazıcısı Datamax’ın I serisinin en yüksek baskı hızına kapasitesine sahip olan üyesidir. Saniyede 304.8 milimetrelik mesafeye baskı verebilmekte ve böylece hedeflenen baskının çok kısa zamanda gerçekleşmesini sağlamaktadır. USB ve RS-232 arayüzü yazıcıyla beraber birleşik olarak gelmektedir. Datamax I4212 barkod yazıcıya opsiyonel olarak ağ üzerinden kullanılabilmeyi imkan kılan ethernet arabirimi ilave edilebilmektedir. DMXNet teknolojisi sayesinde network üzerinden kolaylıkla yönlendirilebilmektedir. Font genişletme kartı ve kesici (cutter) özelliği ürünün içerisinde standart olarak gelen diğer özelliklerdendir. Veri depolama kapasitesi olarak yeterli düzeyde olan Datamax I-4212 barkod etiket yazıcı 2 MB flash ve 16 MB SDRAM hafıza kapasitelerine sahiptir. Geniş çaplı medya birimleriyle çalışabilmesine olanak tanıyan iç hacmi baskı sırasında yaşanacak duraksamaları aşağıya çeker. Dayanıklı yapısı ile de takdir toplayan I serisi kullanıcıya uzun süreli kullanma imkanı dogurur. Ayrıca yazıcı sektöründe meydana gelebilecek sorunlara karşı önceden planlanarak dizayn edilmiştir. Yazıcı ile beraber kullanım kılavuzu ve driver cd leri ücretsiz olarak verilmektedir.

Teknik Özellikleri

Datamax I 4212 barkod etiket yazıcı ribonsuz yazdırma ve isteğe bağlı olarak yazıcı kafasını değiştirmek suretiyle ribonlu yazdırma seçeneklerine sahiptir. Çöüznürlüğü 203 dpi 8 nokta mm2 ile yeterli baskı kalitesi üretebilmektedir. Baskı hızı en fazla 304.8 mm ile diğer sınıfındakilere oranla oldukça yüksek olup seri üretimler için ideal bir barkod yazıcı olmaktadır. Baskı genişliği standart olarak 104 mm dir. Baskı uzunluğu 2475.6 mm ye kadar uzayabilmektedir. Diğer cihazlarla bağlanabilmesi için Paralel port, RS-232, IEEE 1284 kullanılabilir. Barkodlarla ve 2D barkodlarla uyumlu olarak çalışabilmektedir. Uyumlu olarak çalışabildiği barkodlar UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 128, NW7, 5, ITF, Postnet, RM4SCC, OSA-kodu, RSS14, Müşteri Bar Code MSI, Endüstriyel 2 kodlarıdır. 2D kodları ise Data Matrix, PDF 417, Maxicode, QR code, Micro PDF 417, CP Code kodlarıdır. Bellek kapasitesi 2MB Flash ve 16 MB SDRAM kapasitesindedir. Boyutları 322.6 m, 320.6 mm ve 472.5 mm kapasitesindedir. Ağırlığı 20.5 kg dır.

Datamax ın hızlı olan ürünlerinden olan I 4212 nin teknik destek hizmeti bir yıl süreyle datamax tarafından sağlanır. Kurulum u da Datamax ın teknik ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.