Datamax W-6308 barkod etiket yazıcısı, baskı genişliği, seri olması ve çözünürlük kapasitesi gibi özellikleriyle orta seviyenin üzerinde performansa sahip olan dayanıklı endüstriyel yazıcı modellerindendir. Termal transfer ve direkt termal baskı yöntemlerini yapabilmektedir. Datamax W-6308 barkod etiket yazıcı 203 mm/sn’lik yazdırma hızı ile etiket baskı aşamasında kullanıcının zamandan tasarruf etmesine yardımcı olur. Baskı ağzı 163 mm’ye kadar ayarlanabilmektedir. Genellikle küçük boyutlara sahip yazıcılar için kullanılan etiketlerde, kumaş özellikli etiketlerde ve karekodlar üzerinde baskı kalitesi bakımından çok daha performans  alınabilmesini sağlayan yazıcı 300 dpi oranında çözünürlüğe sahip olmaktadır.  RS-232 ve paralel portu özellikleri ile sistem bağlantısı kurabilmektedir. Datamax W-6308 barkod etiket yazıcı, termal kafa dahil olmak üzere  5 sene Datamax garantisi altında  olup , beraberinde ücretsiz olarak etiket tasarım yazılımı verilmektedir. Ayrıca lcd ekran özelliği sayesinde kullanıcının kontrolünde seri üretimler gerçekleşir.

 

Teknik Özellikleri

Datamax W-6308 barkod etiket yazıcı ribonlu yazdırma ve ribonsuz yazdırma baskı yöntemlerinin ikisini de kullanabilmektedir. Çözünürlük kapasitesi 300 dpi 11.8 nokta özeliğinde dir. Böylece kaliteli bir baskı perfomansı ortaya çıkmaktadır. Baskı hızı en fazla 23 mm sn ye kadar çıkmaktadır. Baskı genişliği ise 163 mm olup baskı uzunluğu en fazla 2539.75 mm ye kadar çıkabilmektedir. İçerisindeki bağlantı tipleri Paralel port, IEEE 1284, RS-232 özelliğindedir. Beraberinde çalışabildiği uyumlu barkod kodları arasında UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 128, NW7, 5, ITF, Postnet, RM4SCC, OSA-kodu, RSS14, Müşteri Bar Code MSI, Endüstriyel 2 kodları yer alır. Ayrıca 2D barkod kodları ile çalışabilen bu ürünün uyumlu olduğu barkod kodları arasında Data Matrix, PDF 417, Maxicode, QR code, Micro PDF 417, CP Code yer alır. Bellek kapasitesi 16 MB SDRAM ve 2 MB Flash bellek özelliğindedir. Kullanıcının isteğine bağlı olarak USB ve Ethernet Kartı özelliği ilave edilebilir. Boyutları 76 mm, 351 mm ve 470 mm ebatlarındadır. Etiket ve ribbon takılı olmadan ki ağırlığı 24.8 kg dır.

Genellikle endüstriyel alanlarda kullanılan bu teknolojik ürünün çözünürlük kapasitesinin yüksekliği, dayanıklılığı, baskı hızı ve genişliği ile birçok kullanıcı tarafından tercih edilir. Firma tarafından yazılım cd leri, anlatım kılavuzu ücretsiz olarak verilmektedir.