Genellikle ürünlerin stok sayısını belirlememize yarayan etiketler işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilir. Stok tutmanın yanı sıra ürünlerin kasada satılırken ücretini rahatlıkla sistemden otomatik olarak hesap yapmadan öğrenebiliriz. Hızla değişen alım satım sektöründe, mağazaların fazlasıyla artması etiket tüketiminin kullanımın da çoğalmasına yol açmıştır. Mağazalar da özellikle çok çeşitli ürünler olması sebebiyle, etiket türlerinde de artış olmaktadır.

Bütçeye ne uygun etiket türü nedir:  Doğaya Zarar Vermeyen Etiket Türleri

Pek çok işletmen sahibinin de, bildiği gibi en uygun etiket türü termal etiketler olarak karşımıza çıkar. Bu etiket türünü diğer etiketlerden daha ucuz olmasının sebebi üretimi esnasın da ribon kullanılmamasıdır. Ribon kullanımı yerine termal maddenin sıvılaşma özelliğinden yararlanılarak üretilen bu etiket cinsi, pek çok açıdan fazlasıyla avantajlıdır. Termal etiketlerin termal maddesi plastik olmasına rağmen, kesinlikle doğaya zarar germez. Doğa içinde geri dönüşümü 9 ay süresince tamamlanır.

 

Eco termal etiket ve lamine termal etiket, neden işletmeler tarafından sıklıkla tercih ediliyor:

Belirttiğimiz gibi üretim aşamasında maliyeti az olduğundan dolayı işletmeler eko termal etiket ve lamine termal etiketi sıklıkla tercih ediyor. İşletmeniz de kullanmaya başlayacağınız, eko termal etiketi dış faktörlerden korursanız, kullanım süresini arttırabilirsiniz. Isı, nem ve güneş ışığı gibi etmenlere karşı hassas olan eko termal etiketler bu dış faktörlerin olmadığı alanlar da bulundurursa, işletmenizi bir zarar kaybına uğratmayacaktır. Kullanım süresi 6 ay olan bu etiket cinsi, son kullanma tarihi yaklaştıkça rengini karartmaya başlayacaktır.

Doğaya Zarar Vermeyen Etiket Türleri

Lamine termal etiket, eco termal etikete göre %30 daha fazla verimlidir. Bu verimi üzerinde bulunan şeffaf tabaka sayesinde sağlar. Çok fazla dış etmenlere maruz bırakılmadığında, ortalama kullanım süresi 9 ay kadar olarak karşımıza çıkar. Eko termal etiket gibi son kullanım süresi yaklaşmaya başlayacağın da, şeffaf tabakayı düşürecek ve rengi kararmaya başlayacaktır.