Hem tek , hem de çift  yüzey baskı yapabilmekte olan bu model kart yazıcının en önemli özelliklerinden bir tanesi;şifreleyici modüle ve bükülme önleyen ve çevirici baskı seçeneklerine sahip olmasıdır.Bu modelin tercih edildiği alanların başında küçük ofisler gelmektedir.Bu ortamlar için doğru tercih olmanın yanısıra sahip olduğu genel ve teknik özellikler ile de tüm ihtiyaçları karşılamaktadır.Yazıcı kafası son teknolojik gelişmeler ışığında üretilmiştir.

edisecure-xid-8300

Renkli kartlar üretebilme özelliğinde olan  Edisecure XID 8300 kart yazıcı,100 kartı yaklaşık bir saatte basabilmektedir.Son derece hızlıdır.

Baskı çözünürlüğü 300 dpi olmakla birlikte bileşik PVC ve PVC kartları rahatlıkla basabilmektedir.

200 kart ;kart besleme yuvasının kapasitesi ve 100 kartta, kart çıkış yuvasının sahip olduğu  kapasitedir.Fiziki özellikleri açısından değerlendirdiğimiz zaman +15 C +30 C çalışma sıcaklığı bulunur.Mevcut sıcaklıklarda performansı düşmeden çalışmaya devam eder.

USB 2.0 / Ethernet arayüz olup; ağırlığı 12,5 kg dır. MS Windows 2000, XP ve Vista ise işletim sistem desteğidir.%35-% 70 yoğunlaşmayan nem oranıdır.Tercih edilen bir modeldir.