Extech Apex 4 kompakt bir şekilde dizayn edilmiş taşınabilir portatif yazıcı olup evden eve teslimat işlemleri, saha alanlarında gerçekleştirilen faaliyetler, kargolama ve ulaştırma uygulamalarında işlem görmesi amacıyla üretilmiştir. Maliyeti oldukça ekonomik olan Extech Apex 4 sınıfındaki diğer mobil yazıcılar gibi direkt termal (ribonsuz yazdırım) baskı özelliğine ile uyumla çalışabilir. Dayanıklı plastik gövdesi olan portatif yazıcı düşme testlerinden çok başarılı bir performans ile geçmiştir. Yazıcının içerisinde var olan iletişim arayüzü USB port ve Bluetooth teknolojisini ile çalışmaktadır. Kullanıcıya bağlı olarak kablosuz veri aktarım özelliği ilave edilebilmektedir. Özellikleri gereği oldukça pratik kullanıma sahip olan Extech Apex 4 mobil yazıcı yüksek dayanıklılığa sahip bataryası ile gün içerisinde kesinti yaşatmadan çalışabilmeye olanak tanımaktadır. Güçlü Arm-7 32 bit mikroişlemcisi sayesinde 76 mm baskı hızı yapabilmektedir. Data depolama performansının yükseltilmesi için 2 MB SDRAM ve 4 MB flash hafıza kapasitesi ilave edilmiştir.

Teknik Özellikleri

Extech Apex 4 taşınabilir portatif yazıcı direkt termal (ribonsuz yazdırım) baskı yöntemiyle çalışabilmektedir. Çözünürlük kapasitesi 203 dpi 8 nokta mm2 olup kaliteli baskı imkanı verebilmektedir. Baskı hızı en fazla 76.22 mm sn (3 ips) tir. Baskı genişliği en fazla 104 mm dir. Bağlantı arayüzleri Bluetooth, WLAN 802.11b/g, IrDA, RS-232 dir. Beraberinde çalıştığı uyumlu barkod kodları arasında UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 128, NW7, 5, ITF, Postnet, RM4SCC, OSA-kodu, RSS14, Müşteri Bar Code MSI, Endüstriyel 2 kodları yer almaktadır. Beraber çalıştığı 2D barkod kodları arasında sadece PDF 417 yer almaktadır. Bellek kapasitesi 1MB SRAM ve 4 MB Flash bellek tir. Boyutları 191 Lx166Wx63H mm ebatlarındadır. Opsiyonel olarak eklenti seçenekleri bulunmamaktadır. Ağırlığı 648 gram olup her yere taşınabilme özelliğine sahiptir.

Taşınabilir portatif yazıcı sınıflarından olan Extech Apex 4 bir yıl süreyle Extech firmasının garanti kapsamında yer almaktadır. İstenildiği takdirde bu süre uzatılabilir.