Taşınabilir barkod yazıcı modelleri alanında çalışmalar yapmış olan Extech firmasının bir den çok farklı alanda kullanılabilen portatif barkod yazıcısıdır Atlas 4. 2 metre yükseklikten düşmeye karşı dayanıklı olan ve darbe testlerinden geçmiş olan Extech Atlas 4 sağlam plastik gövdesi ile dış ortamın negatif etkilerinden korunabilmektedir. Direkt termal baskı metodu ile çalışabilen Extech Atlas 4, 40 m uzunluğa sahip kağıt rulolarını kapsayabilen kavisli kapak tasarımına sahiptir. Sistem ve taşınabilir aygıtlarla farklı birimler kullanarak bağlantı sağlayabilmektedir. Seri bağlantı portu ile kablolu olarak; IrDA, Bluetooth ve Wireless LAN modülleriyle birlikte kablosuz olarak iletişim imkanı sağlamaktadır. Extech Atlas 4 mobil yazıcı dayanıklılığı ile uzun ömürlü kullamım imkanına sahiptir. Taşınabilir olma özelliği sayesinde ofis ortamında, saha alanlarında her yere taşınabilip kullanılabilme özelliği ile kullanıcıyı memnun eder. Ekonomik maliyetiyle de şirketler tarafından tercih nedeni olmaktadır.

Teknik Özellikleri

Extech Atlas 4 taşınabilir portatif yazıcı direkt termal (ribonsuz yazdırım) baskı yöntemi ile çalışmaktadır. Bu yazıcı ribonlu yazdırım özelliği taşımamaktadır. Çözünürlük kapasitesi 203 dpi 8 nokta mm2 olup sınının iyi kalitede baskı üretme özelliğindeki yazıcı modellerindendir. Baskı hızı en fazla 76.2 mm kapasitesindedir. Baskı genişliği standart olarak 104 mm dir. Bağlantı özellikleri arasında Bluetooth, WLAN 802.11b/g, IrDA, RS-232 seçenekleri yer almaktadır. Uyumlu olduğu barkod kodları arasında UPC / EAN / JAN, Code 39, Code 93, Code 128, EAN 128, NW7, 5, ITF, Postnet, RM4SCC, OSA-kodu, RSS14, Müşteri Bar Code MSI, Endüstriyel 2 kodları vardır. 2D barkod kodları arasında sadece PDF 417 kodu yer alır. Bellek kapasitesi 1 MB SRAM olup flash bellek özelliği 2 MB tır. İsteğe bağlı olarak eklenti seçeneği bulunmamaktadır. Boyutları 195 mm, 167 mm ve 78 mm ebatlarındadır. Ağırlığı sadece 900 gramdır.

Extech Atlas 4 portatif yazıcı Extech firmasının garanti kapsamındadır. Bir yıl boyunca Extech firması teknik destek ve yazılım desteği sağlamaktadır. İstenildiği takdirde bu süre beş yıla çıkarılabilir.