Honeywell PC42T Teknolojinin büyük bir ivme kazandığı günümüzde en önemli cihazlar arasında yerini alan ürünler arasında hiç şüphesiz barkod yazıların büyük bir önemi bulunmaktadır. Barkod yazıcı denildiğinde de kaliteden ödün vermeyenlerin en çok tercih ettikleri markalara arasında ise honeywell barkod yazıcı yerini almaktadır. Baskı kalitesine önem veren kullanıcılar için en güvenilir ve en yüksek verimlilik sağlanabilen markalardan biridir. Honeywell barkod yazıcının en yüksek kalitede verimlilik alınabilecek modelleri arasında ilk sıralarda kendisine yer bulan Honeywell PC42T ile mükemmel bir baskı kalitesini yakalamak mümkün olabilmektedir.

Honeywell PC 42T yeni bir model barkod olarak kullanıcıların tercihine sunulmaktadır. Masa üstü segmenti için üretilmiş olan bir ürün olup, 300 metrelik ribon kapasitesi ve bununla birlikte sahip olduğu Ethernet bağlantısı büyük bir beğeni kazanıyor. Yüksek ribon kapasitesine sahip olması sebebiyle bu mükemmel ürün, ekonomik bir kullanım sağlıyor. Ethernet bağlantısının yanı sıra paralele bağlantı ve USB bağlantılarının da bulunuyor olması kullanıcılar için ayrı bir mükemmeliyet ortaya koyuyor. Honeywell PC42T barkod yazıcı, saniyede 10 cm baskı gerçekleştirebilme Honeywell PC42Thızına sahiptir. Bu özelliği sayesinde pek çok alanda işlerin üstesinden rahatlıkla gelebilecek kabiliyete sahip olan bir cihaz olma özelliğine sahiptir.

Honeywell Barkod Yazıcı PC 42T Teknik Özellikleri

Honeywell PC 42T barkod yazıcının kullanmakta olduğu baskı yöntemi ribonsuz yazdırma ve ribonlu yazdırma şeklinde gerçekleşmektedir. Bu bakımdan kullanıcısına ihtiyaca göre üstün bir kullanım avantajı sağlamaktadır.

203 Dpi (8 nokta/mm) çözünürlük kalitesi ile mükemmel bir baskı kalitesi sunmaktadır.

4 İPS (101,6 mm/s) baskı hızı ile tüm işlerin üstesinden büyük bir başarı ile gelmektedir.

10 mili metreden 110 mili metreye kadar yani 104,1 mili metre baskı genişliği sunmaktadır.

Ethernet, USB ve Seri bağlantı tipleri kullanılarak kolaylıkla ağa entegre edilebilir özellik sunmaktadır.

Honeywell PC 42T barkod yazıcıda kullanılabilen barkod seçenekleri arasında; Data Matrix, Code 16K, HIBC 39, EAN, Aztec, Code 49, Grid Matrix, Micro PDF417, Dot Code, EAN- 13, EAN-8, Plessey, UCC 128, MSI (modifiye Plessey), HIBC 128, MaxiCode, Postnet, QR-Code, PDF417, Planet, RSS-14 (çeşitleri) dahil olmak üzere, belli başlı nitelikteki tüm 1D ve 2D sembolojileri desteklemektedir.

Honeywell PC42T Barkod Yazıcı 64 MB Flash bellek ve 64 MB SRAM bellek kullanılmaktadır.

Cihazın boyutları ise 297 mili metre X 226 milimetre X 177 milimetredir.

2,5 kilogramlık bir ağırlığa sahiptir.

Honeywell PC 42T barkod Yazıcının Kullanım Alanları

Ekonomik fiyatı ve modern nitelik barındıran yönleriyle, etiket basım işlemleri esnasında yüksek verimlilik elde etmeyi amaçlayan küçük veyahut orta ölçekli olan işletmeler için akıllı bir tercih olabilmektedir. Gerek satın alma ve gerekse kullanım aşamalarında son derece ekonomik bir yapı barındıran PC42T barkod yazıcı ayrıca ilk kez termal etiket yazdırma yönteminden yararlanmayı arzu eden kullanıcılar ve daha pahalı nitelikteki lazer bazlı ya da mürekkep püskürtmeli barkod bastırma yöntemlerinden geçiş yapan kullanıcılar için son derece mükemmel bir seçim olma niteliği taşımaktadır.