Kuşe etiketler, termal transfer baskı olarak  ribon ile baskı alınmaktadır. Piyasa da en uygun fiyatlara kuşe etiketlerden baskı alabilir bütçenize en uygun şekilde etiket baskılarınızı çıkarabilirsiniz. Kuşe etiketler kağıt bazlı etiketler olması sebebiyle yıpranma deforme  olmKuşe Etiket a gibi sebepleri de bulunmaktadır. Pürüzsüz yüzeyinde çukurlaşma veya başka bir şey bulunmayan ve bununla beraber düzgün bir ortam da kusursuz baskı alabileceğiniz sorun yaratmayan etiket çeşitlerindendir. Baskısız etiket piyasasında en çok kullanılan etiket tercihi olan ve  kısa vadede hızlı tüketimde kullanılan kuşe etiketlerin neme,dabreye,rutubete karşı normal bir seviye de duyarlı olduğu belirtmek isteriz. Pürüzsüz bir yüzeye sahip olan kuşe etiket az parlak bir görünümdedir.

Kuşe etiketler yazımızın başında da dediğimiz gibi termal baskı yöntemi ile termal transfer baskı yöntemi ile baskı alınmaktadır. Nedir diye soracak olursanız Termal baskı ?  Termal ısı ile kuşe etikete ribon adı verilen şeffaf şeridi etiket yazıcı ile ısıtarak kuşe etikete yapıştırmaktadır. Bilgisayar üzerinden verilen komut ile son derece güzel bir baskı alabilirsiniz.

Kuşe etiket için kullanılan ribo çeşitleri ise Wax ribon ve Wax-Resin ribon modellerini kullanabilirsiniz. Kuşe etiketler de maliyet açısından düşündüğümüz Wax ribon daha az maliyet çıkarırken Wax-Resin ribonlar maliyeti yükseltmekte ve baskı kalitesini yükseltmektedir. Barkod yazıcınızın hızı ve kalitesine bağlı olarak çok daha iyi işler çıkarabilir son derece memnun kalabilirsiniz.