M3 markası, el terminali sektöründe isim yapmış, tecrübeli bir markadır. Sektröre her gün yeni modeller kazandıran firmanın, en dikkat çeken modellerinden biri de M3 Red el terminali modelidir. Bu üstün teknolojik yapısıyla göz dolduran model, çok fonksiyonlu bir mobil bilgisayardır.

M3 Red, çok donanımlı ve opsiyonel kullanım sağlayan mobil bilgisayar modelidir. Özellikle günümüzde en çok ihtiyaç duyulan taşınabilme ve kablosuz olma özelliğine sahip cihaz, kablosuz veri aktarımı konusunda alanında uzmandır. PXA255 işlemcili ve Windows CE NET 4.2 işletim sistemli cihaz, hafıza ve veri depolama alanına en hızlı erişimi sağlamaküzere donatılmıştır. Yüksek çözünürlük kalitesi sunan kamerası ile, kullanıcıya hem resim çekme, hem video kaydetme ve hem de lineer barkodları okuyabilme yeteneğine sahiptir. USB, WLAN, GSM/ GPRS ve Bluetooth bağlantı sistemleri sayesinde hızlı ve güvenli veri ve ses aktarımı sağlamaktadır. Ayrıca ana sistemle eşzamanlı senkronizeasyon sağlaması için cihaz, Wi-Fi ve VoIP teknolojileri ile donatılmıştır.

M3 Red el terminali, renkli LCD ekrana ve opsiyonel klavye seçeneklerine sahiptir. Cihaz aynı zamanda IP 54 standartlarına uygun üretildiğinden düşmelere ve zararlı madde girişlerine karşı dayanıklıkığı artırılmış bir modeldir.