M3 firmasının sektör hizmetine sunduğu en fonksiyonel modellerden biri de M3 Sky el termianli modelidir. Sektör ihtiyaçlarına uygun, opsiyonel ve ergonomik kullanım sağlayan dayanıklı ve yüksek performanslı bir el terminali modelidir.

M3 Sky el terminali, PXA 270 işlemciye ve Windows Mobile işletim sistemine sahiptir. 2 MP kamerası ile yüksek çözünürlük kalitesinde resim çekebilme, video yükleme yapabilmektedir. Tek boyutlu barkodları ve karmaşık karekodları okuyabilme özelliği ile de sektörde sıklıkla tercih edilmektedir. M3 Sky elterminali, 128 MB RAM ve 128 MB flash hafızasıyla geniş veri depolama alanına sahiptir. Lokasyon takibine imkan veren GPS teknolojisine sahiptir. Şık tasarımı ve hafif yapısyla en ergonomik kullanımı sağlamaktadır.

M3 Sky el terminali, mobil bilgisayar sektöründe dayanıklılığı ile de rakiplerinden ayrılmaktadır. IP 54 standartlarına uygun olarak üretilmiş M3 Sky el terminali, oldukça dayanıklı üretilmiş olup, su, toz ve zararlı maddelerin cihaz içine kaçmasına engel olmaktadır. Ayrıca 1.5 metreden düşmelere karşı da oldukça sağlamlaştırılmıştır. Cihaz -20 C ve + 50 C sıcaklıkta dahi sorunsuz olarak çalışabilmektedir.