M3 Smart el terminali, rakiplerine nazaran donatıldığı ileri teknoloji birimleri sayesinde en iyi hizmeti vermek amacıyla üretilmiştir. Cihaz gelişmiş teknolojik birimleri ile sektörde en çok tercih edilen modellerden biri olmuştur.

M3 Smart, Samsung S5PC100 833 Mhz işlemciye ve Windows Mobile 6.5 işletim sistemi sayesinde hafıza ve veri uygulamalarına en hızlı ulaşımı sağlamaktadır. Ayrıca cihazın 256 MB RAM ve 512 MB flash belleği, uzun süre veri depolama yapabilme kapasitesini oluşturmaktadır. M3 Smart, USB, Bluetooth ve WLAN bağlantı sistemileriyle kablosuz, hızlı ve güvenli veri aktarımı gerçekleştirme yeteneğine sahiptir. Tek boyutlu barkodları ve karekodları sorunsuz ve güvenilir bir şekilde okuyabilen M3 Smart, bu yönüyle markasını sektörün öncülerinden biri haline getirmiştir. IP54 standartlarına uygun olarak üretilen cihaz, darbelere ve cihaz içine sıvı, toz ve zararlı madde girişlerine engel olan dayanıklı bir modeldir. Cihaz aynı zamanda 3.2 MP kamerası ile yüksek çözünürlükte resim çekme ve video kaydetme özelliklerine de sahiptir.

M3 Smart, 1.2 metre yükseklikten düşmlere karşı da oldukça dayanıklıdır. Şık ve estetik görünümü yanında, ergonomik tasarımı ile rahat bir kullanım sağlamaktadır.