Perkon PS 20 POS ve yazar kasalar için tasarlanmış olan masaüstü barkod yazıcı modelidir. Okuma açısı ve hızı oldukça geliştirilmiştir. Birçok perakende satış alanlarında yüksek performanslı bir biçimde çalışabilmesi için tasarlanmıştır. Barkod etiketlerini kolay ve hızlı bir şekilde okuyabilmektedir. Yıpranmış ve zarar görmüş barkodları analiz etme kabiliyeti gelişmiştir. GS1 Databar uyumluluğu vardır. Perkon PS20 cihazının kullanıldığı yerlere örnek olarak, süpermarketler, eczaneler; giyim, kozmetik, kitabevi gibi mağazalar, hastaneler ve çeşitli sağlık kurumları gösterilebilmektedir. Lazer okuma teknolojisi ile görev yapabilmektedir. Uyarı ışıkları, programlanabilir ses ve ton sistemini içerisinde barındırmaktadır. PS/2, USB, RS-232 ve Wand arabirimlerini kullanarak veri transferi yapabilmektedir. Aydınlık alanlarda düzgün bir şekilde çalışabilmektedir. Seri özelliği ile yoğun operasyonlarda başarılı bir şekilde çalışabilmektedir. Tek elle kullanım imkanı bulunmaktadır. Bataya ömrü özelliği ile gün içerisinde hiç kesinti yaşamadan kullanılabilmektedir. Teknolojik özellikleri ile aksaklılar en aza indirilmiş olup kullanıcının rahat bir şekilde çalışabilmesi düşünülmüştür.

 

Teknik Özellikleri

Perkon PS 20 barkod okuyucu Laser barkod okuma teknolojisi ile çalışmaktadır. Okuma tarama hızı çok yönlü olup saniyede 2000 adet tarama yapabilmektedir. Okuma mesafesi 0 ile 200 m aralığındadır. Işık kaynağı 630 nm Görülebilir lazer diyot özelliğindedir. Okuma geri bildirimini led ışıklandırma ve ses yöntemi ile sağlamaktadır. Barkd okuyucu okuyucu okuma işlemi yaptıktan sonra kullanıcıya ışık ve ses yöntemi ile sağlamaktadır. Bağlantı özellikleri ile cihazlar arasında iletişim kurulabilmekte olup, uygulamalar da ana merkezden kontrol edilebilmektedir. Çalışma sıcaklık aralığı 0 C derece ile 40 C derece aralığındadır. Sıcak havalarda, iklim koşullarında rahatlıkla çalışabilmekte olup nemli havalardan da etkilenmeme özelliği ni içermektedir. Yüksek mesafelerden düşmeye karşı düşme testlerinden başarıyla geçmiş olup 1.5 metre yüksekliğe kadar dayanabilmektedir. Ağırlığı bataryası da dahil 200 gram özelliğindedir.

Perkon PS 20 barkod okuyucu Perkon firmasının ürettiği bir ürün olup beş yıllık firma garantisi altındadır. Ürünün kurulumu Perkon firmasının teknik ekibi tarafından yapılmakta olup kurulum aşamasında ürün ile ilgili bilgiler de verilmektedir. Performansına göre uygun fiyat seçenekleri ile satışa sunulan bu ürün uzun ömürlülüğü ile de kullanıcıya güven vermektedir.