Perkon PS 4200 lazer okuma yöntemi ile çalışan, masaüstü özellikli barkod okuyucu cihazdır. Genellikle farklı alanlara ait perakende satış mağazalarında, marketlerde, eczane ve sağlık kurumlarında tercih nedeni olup, yazar kasalarla uyumlu çalışabilmektedir. Barkod okuma uyarısını kullanıcıya özel olarak ayarlanabilir ses ve ışıklı göstergeleri ile gerçekleştirmektedir. Perkon PS 4200 barkod okuyucunun sistem veri transferi için kullandığı arabirimleri USB, RS-232, klavye, Wand ve aux 9E noktaları olmaktadır. IP54 koruma standartı ile toz, su ve diğer zararlı maddelerin iç aksamlarına girmesine engel olmaktadır. Perkon PS 4200 barkod okuyucu 8 farklı açıdan okuma yapabilmektedir. Gün boyunca kesintisiz olarak kullanılabilme özelliğini içermektedir. Yoğun operasyonlarda hızlı veri okuma kapasitesi ile verimliliği arttırdığı gibi maliyetleri de düşürmektedir. Ayrıca operasyon esnasında oluşabilecek sorunlar düşünülerek dizayn edilmiştir. Gelişmiş bağlantı özelliklerine sahip olup uygulamalar her an kontrol edilebilmektedir. Yıpranmış, zedelenmiş ve okunması zor olan barkod kodlarını okuyabilmektedir. Perkon un marka güvencesi ile satışa sunulmaktadır.

Teknik Özellikleri

Perkon PS 4200 barkod okuyucu çok yönlü olarak birçok alanda işlem görebilen barkod okuyucudur. Lazer barkod okuma yöntemi ile uyumluluk içermektedir. Saniyede 100 adet okuma tarama işlemi yapabilmektedir. Okuma mesafe aralığı 0 ile 216 mm aralığındadır. Işık kaynağı özelliği 630 nm Lazer Diyot özelliktedir. Geri bildirim özelliği led ışıklandırma ve ses iletisi yöntemi ile yapılmaktadır. Bağlantı özellikleri USB, RS 232, Keyboard Wedge, Wand ve Aux 9E özelliklerini içermektedir. Bu özellikler ile cihaza her yerden ulaşılabilmekte herhangi bir sorun anında müdahale edilebilmektedir. Isı dayanıklılığı 0 ile 40 C derece aralığında olup aşırı sıcak olan iklim koşullarından kesinlikle etkilenmemektedir. Yüksek mesafelerden düşmeye karşı korunaklı olup ek olarak dışarıdan gelebilecek her türlü darbeye karşı da dayanıklıdır. Sınıfının diğer ürünlerine göre biraz daha ağır olan bir cihaz olduğu için masa üstü model olarak adlandırılmaktadır. Ağırlığı 1.12 kg dır. Kolay kullanım özelliği ile başlangıç seviyesindeki personeller tarafından da kullanılabilmektedir.

Perkon PS 4200 masaüstü barkod okuyucu Perkon un garanti ve bakım kapsamında olan bir üründür. Ürünün beş yıllık garantisi bulunmaktadır. Ürünle beraber yazılım cd leri ve kullanım kılavuzu beraberinde verilmektedir. Ürünün kurulumu Perkon un teknik ekibi tarafından yapılmakta olup, bakımları da aynı ekip tarafından periodik olarak takip edilmektedir.