Perkon PS 4400 okuma yöntemi olarak laser teknolojisini kullanan barkod okuyucu modelidir. Masaüstünde sabit olarak kullanılabilmesi için dizayn edilmiştir.Genellikle perakende satış noktalarında, ilaç sektöründe, eczanelerde ve diğer sağlık kurumlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mavi ve kırmızı renkli LED göstergeleri ve ayarlanabilir okuma sesleri ile sesli uyarı yapabilmektedir. Okuma hızı sınıfının diğer ürünlerine göre çok geliştirilmiş olan Perkon PS4400 barkod okuyucu, kullanıcıların performanslarını arttırmakla birlikte maliyetleri de en aza indirgemektedir. Diğer aygıtlara data transferi yapabilmesi için sahip olduğu özellikleri ile gelişmiş teknolojiye sahip bir üründür. 10 farklı açıdan okuma yapabilmektedir. IP54 koruma standartı ile çalışma performansını düşürecek , cihazı yavaşlatacak ve cihazın bozulmasına neden olacak zararlı parçacıkların ve suyun iç aksamlarına girmesine engel olmaktadır. Masaüstünde kullanılıyo olmasına rağmen oldukça gelişmiş özelliklere sahip bir ürün Perkon un marka güvencesi ile birleşmektedir. Dayanıklılık özellikleriyle uzun ömürlü olan bu cihaz, kullanıcıya herhangi bir kesinti yaşatmadan kullanılabilmektedir.

                Teknik Özellikleri

Perkon PS 4400 barkod okuyucu bir çok alanda kullanılabilen masaüstü bir modeldir. Lazer barkod okuma teknolojisi ile çalışan bu ürün saniyede 3600 tarama okuma yapabilmektedir. Bu özelliği ile sınıfının birincisi bir üründür. Okuma mesafesi 0 ile 200 mm aralığındadır. Geri bildirim özelliğ iled ışıklandırma ve ses sistemi ile gerçekleşmektedir. Okunma işlemi yapıldıktan sonra kullanıcıya led ışık yolu ile ve ses iletisi yolu ile geri bildirim sağlanmaktadır. Işık kaynağı 630 nm Lazer diyot özelliğindedir. Bağlantı özellikleri ile tüm cihazlar arasında iletişim sağlanabilmekte ve uygulamalar kontrol edilebilmektedir. Bağlantı seçenekleri arasında Klavye, RS 232 ve Usb yer almaktadır. Çalışma sıcaklığı 0 C derece ile 40 C derece aralığındadır. 0 derece ye akdar olan soğuk havalarda ve 40 dereceye kadar olan sıcak havalarda dayanıklılık içermektedir. Dışarıdan ürünü etkileyebilecek, zarar verebilecek olan her türlü maddeye karşı korunaklı yapıdadır. Yıpranmış, eskimiş ve düşük kalitede olan barkodları zorlanmadan okuyabilecek teknolojiye sahiptir. Ağırlığı diğer masaüstü modellere göre daha hafiftir. (685 gram)

Perkon PS 4400 barkod okuyucu çok amaçla kullanılabilecek özelliklerde olan masaüstü barkod okuyucu modeldir. Ürünün beş yıl süreyle garantisi bulunmaktadır. Herhangi bir aksaklık anında Perkon un teknik ekibi müdahale edebilmektedir. Ürünün bakımları da bu ekip tarafından takip edilmektedir. Performansına göre uygun fiyatta bir üründür.