Toshiba TRST-A10 POS yazıcı kategorisinde olup, ribon sarf malzemesi kullanılmasına gerek kalmadan direkt termal baskı metodu ile çalışmaktadır. Etiket üzerine çok kaliteli çözünürlükte baskı verebilmektedir. Düşük maliyetle satın alım gücüne sahip olan Toshiba TRST A10 kolay bakım ve medya değişme özelliği ile kullanıcı dostu özelliği kazanmaktadır. Yazdırılabilir 72 mm baskı genişliği kapasitesi en fazla 80 mm’ye kadar ulaşabilmektedir. Yüksek veri aktarımı sağlayabilen USB 2.0 arabiriminin yanında içeriğindeki seri portuyla hemen hemen her sisteme uyumlanabilmektedir. 58 milimetre dış çapı bulunan medya birimleriyle çalışabilmektedir. Sağlam kapağı su ve toz geçirmez yapıda olup, hazın içerisini başarıyla koruyabilmektedir. Hafifliği ile ofis içerisinde başka yerlere kolayca taşınabilme özelliğine sahiptir. Küçük ölçüleri ise kullanıcının yer tasarruf etmesini sağlamaktadır. Toshiba Tec TRST-A10 POS yazıcının üretim maliyetini düşüren düşüve enerji tasarrufu sağlayan enerjili çalışma moduna sahip olmaktadır. Baskı sırasında oluşabilecek aksaklıklara karşı planlanarak dizayn edilmiştir.

Teknik Özellikleri

Toshiba TRST-A10 pos yazıcı sadece ribonsuz yazdırma baskı yöntemi ile çalışabilmektedir. Cihaza harici ribon takılamamaktadır. Çözünürlük kapasitesi 203 dpi olup sınıfının kaliteli baskı hizmeti veren ürünlerindendir. Baskı hızı en fazla 203 dpi olup en fazla 225 mm sn (9 ips) e kadar çıkabilmektedir. Baskı genişliği 80 mm olup yazdırılabilir alanı 72 mm ile sınırlandırılmıştır. Baskı uzunluğu sürekliliğe sahiptir. Bağlanti birim özellikleri arasında USB 2.0, 2.0 ve RS-232C veya paralel veya LAN (tam entegre) POS çekmecesi ve güç kaynağı I / F özelliğindedir. Uyumlu olarak çalıştığı barkod kodları arasında UPC-A, UPC-E, JAN13 (EAN), JAN8 (EAN), Code 39, Code 128, PDF417, 5 Code 93, Codabar (NW-7) Interleaved 2 kodları yer alır. 2D barkod larla birlikte çalışma özelliği bulunmamaktadır. Ayrıca bu üründe yine veri saklama özelliği yoktur. İsteğe bağlı eklenti seçenekleri arasında 58mm kağıt bölümü, su geçirmez kapağı, AC Adaptör, Y / güç kaynağı için I kablosu yer almaktadır. Boyutları 145.5 mm, 185.5 mm ve 141 mm arasındadır. Ağırlık kapasitesi 1.7kg (Etiket ve ribon olmadan )

Toshiba nın isim güvencesi altında olan bu cihazın kurulumu da yine Toshiba nın teknik ekibi tarafından gerçekleşir. Ürünle beraber olarak yazılım cd leri, anlatım kılavuzu verilmektedir. Bir yıl süreyle bakım hizmetleri Toshiba tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. İstenildiği takdirde farklı garanti paketleri tercih edilebilir.